Оголошення

Рослини-хижаки з глечиками-пастками

Дослідницька робота

Ці рослини застосовують різні хитрощі для заманювання здобичі. Краї і внутрішні стінки ловецького листя деяких з них забарвлені в яскраво-червоний колір, тоді як інші виділяють солодку речовину. Розглянемо деякі рослини-хижаки з глечиками-пастками та з'ясуємо їх хитрощі лову комах.

Рослина-хижак Сарраценія

Рослина-хижак СарраценіяХижа рослина Сарраценія ловить тарганів і мух довгими трубковидными пастками - зеленими витонченими "келихами" заввишки 10-15 см, які є видозміненим листям, яке виростає з коренів. Над пастками височіють широкі утворення у вигляді парасольок.

Росте рослина-хижак Сараценія до 20-30 років, щорічно створюючи розетки кувшінчатого листя (асцидій) довжиною до 75-100 см та діаметром 5-8 см. Це північно-американська болотяна рослина-хижак.

Ростуть ці хижі рослини переважно в заболочених лісах і на сфагнових болотах. Інша назва рослини-хижака Сарраценії - «Ловча яма». Є два можливі пояснення, чому здобич не вилітає з пастки: дурманна речовина, що міститься в солодкій рідині і швидко усипляє здобич, або нависаюча кришечка, яка дезорієнтує комаху.

Рослина-хижак Геліамфора

Рослина-хижак Геліамфора

Росте хижа рослина Геліамфора у Венесуелі, Бразилії і Гвіаніни Геліамфори на важкодоступних піщанистих плато, на висоті 1000-3000 м над рівнем моря. Багаторічна рослина-хижак Геліамфора має листя, що нагадує за формою судини (глечики) для води.

Усередині глечика дійсно скупчується дощова вода. У верхній частині широко розкритої воронки виробляється велика кількість нектару. Висота рослин коливається в межах 7-40 см.

Забарвлення листя зелене з пурпурним відтінком, центральна жилка - яскраво-пурпурна.
Інша назва рослини-хижака Геліамфори - «Болотний глечик».

Рослина-хижак Дарлінгтонія

Рослина-хижак Дарлінгтонія

Дарлінгтонія зустрічається на болотистих грунтах західного узбережжя Північної Америки. Листя-пастки цієї хижої рослини досягають висоти одного метра і небезпечні навіть для дрібних птахів та гризунів.

Листя рослини-хижака Дарлінгтонії нагадують кобру, яка приготувалася до нападу, з роздутою шиєю. Солодкий запах листя притягає повзаючих і літаючих комах. Основні поживні речовини надходять через кореневу систему рослини-хижака.

Рослина-хижак Непентес

Рослина-хижак Непентес

У хижої рослини листя нагадують за формою глечики. Для залучення комах у рослини-хижака Непентеса на внутрішній поверхні невеличкого глечика є спеціальні клітини, які і виділяють ваблячий нектар.

Включає в себе близько 120 видів. Форма глечиків дуже різноманітна - від простої вазовідной до пастки з зубцями по краю глечика. Розповсюдження: Мадагаскар, Сейшельські острови, Шрі-Ланка, Північно-Східна Індія, Південно-Східна Азія.

Пастка дуже витончена - поверхня на шийці невеличкого глечика дуже слизька, тому жертви і зісковзують вниз, де потрапляють у воду і тонуть. Кришечка глечика запобігає потраплянню в глечик дощової води і розбавлення травної середовища. Іноді в пастку потрапляють навіть миші, щури і невеликі птахи.

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика