Оголошення

Таблиця множення у іграх

1.5. Таблиця множення в іграх

Працюючи з таблицею, ми вирішили, що набагато цікавіше вивчати таблицю множення у іграх.

Винахідники ігор, а з ними й усі діти створили «Скарбничку ігор», в які грають як на уроках математики, так і в позакласний час:

Гра «Математичне ехо»

Вчитель кидає м’яч учням, називаючи приклад з таблиці на 5.

Якщо учень дав правильну відповідь, діти імітують «ехо», повторюючи цю відповідь. Якщо відповідь неправильна, «ехо» мовчить.

Гра «Гарячий стільчик»

На «гарячий стільчик» біля дошки сідає учень, якому учні задають приклади з таблиці на 5. Перемагає учень, який не помилився.

Гра «Долоньки»

Учні розбиваються на пари і ритмічно рахують через 5 наступним чином:

  • Тупнути правою ногою
  • Тупнути лівою ногою
  • Плеснути долонями по колінах
  • Плеснути у свої долоні
  • Плеснути у долоньки сусіда

Одночасно з останнім рухом діти промовляють числа, які діляться на 5

Гра «Карусель»

Учні стають у два кола. Учень з внутрішнього кола задає приклад з таблиці на 5 учню зовнішнього кола. За правильну відповідь учень отримує фішку.

По хлопку вчителя учні з зовнішнього кола роблять крок за годинниковою стрілкою. Коли пройдено повне коло,діти рахують фішки. Переміг той, хто отримав максимальну кількість фішок.

Після цього учні з зовнішнього кола міняються місцями з учнями з внутрішнього кола.

Гра «Зима»

Діти стають у коло, називають число (наприклад, від 1 до 30 при вивченні таблиці на 3) та передають м’яч сусідові. Замістьчисел, що діляться на 3 промовляють якесь слово, наприклад, «зима».

Гра «Математичний баскетбол»

Діти діляться на дві команди. Члени кожної команди шикуються один за одним перед своїм кільцем. 1-й учень називає приклад на множення та кидає м’яч в кільце. Учень з другої команди складає з цього прикладу приклад на ділення і кидає м’яч в корзину.

Під час прогулянки на вулиці можна теж повторити табличку.

Гра «Вибивала»

Ведучий називає приклад й кидає м’яч. В кого він попав повинен назвати відповідь.

Гра «Класики»

Учень, стрибнувши на квадрат з числом, складає з ним приклад на множення та розв’язує його. Останні діти – «ехо»: якщо приклад розв’язано правильно, усі плескають в долоні.

Перейти до розділу: Висновки. Література

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика