Оголошення

Види лелек: білий, чорний і кувач, роззява, марабу і ябіру

1.6. Види лелек

Лелеки належать до сімейства птахів із ряду голінастих. Лелеки існують на Землі з давніх часів – по історичних розкопках вчені змогли описати 27 видів, з них 7 видів можна зустріти сьогодні в природі. На даний момент, до загону лелечих належать 18 видів, що належать до 9 груп:

Лелека білий (ciconia ciconia)

Лелека білийЛелека білий (ciconia ciconia). Найбільш часто зустрічається вид птахів з сімейства лелечих - білий. Зростання дорослої особини - близько 1 м. Зовні цей птах відрізняється від своїх родичів біло-чорним оперенням.

Ноги і дзьоб - яскраво-червоного кольору. Між пальцями ніг розташовуються перетинки. Статевий деформізм серед білих лелек слабко виражений: зовні самка і самець майже не відрізняються, проте жіноча особина трохи менше розміром.

Ці птахи не мають голосових зв`язок і не видають звуків.

Далекосхідний лелека

Далекосхідний лелекаДалекосхідний лелека (ciconia boyciana). Зовні нагадує білого лелеки, тільки більші. Дзьоб далекосхідного лелеки чорного кольору.

Цей птах належить до зникаючих видів: на планеті мешкає всього близько 1000
особин.

Лелека чорний

Лелека чорнийЛелека чорний (ciconia nigra). Ці птахи мають чорне оперення тіла, тільки на черевці присутній білий колір.

Ноги і дзьоб червоного кольору. Чорний лелека має голосові зв`язки і видає характерні звуки.

Лелека-кувач

Лелека-кувачЛелека-кувач (mycteria ibis). Найбільший з сімейства лелечих. Особливістю цього виду є лисі червоні ділянки шкіри в області навколо очей.

Дзьоб оранжевого кольору злегка загинається вниз. Оперення чорно-біле з рожевим відливом.

Лелека-роззява

Лелека-роззяваЛелека-роззява (anastomus oscitans). Оперення біло-чорне з зеленуватим відливом.

Потужний дзьоб сіро-зеленого кольору.
Між надклювьем і піддзьобка утворена ущелина, що і стало причиною для такого оригінального назви виду.

Марабу

Лелека МарабуМарабу (leptoptilus crumeniferus). Цей птах не має оперення на голові.

Дзьоб відрізняється великим розміром.

Ябіру африканський

Лелека Ябіру африканськийЯбіру африканський (ephippiorhynchus senegalensis). Зовнішній вигляд типовий для голінастих птахів.

У седлоклювов довга шия, невелика голова і довгі тонкі ноги.
Дзьоб теж довгий, але на відміну від справжніх лелек виглядає масивним, до того ж він трохи прогнути.

У найвідомішого африканського седлоклюва на переніссі розташована свого роду шкіряста наліпка, через яку він і отримав свою назву.

У справжніх седлоклювов шия оперена, а ось у бразильського ябіру вона гола, товста і м'ясиста. Цей вид являє собою як би перехідну форму між лелеками і марабу.

Ябіру бразильський

Ябіру бразильськийЯбіру бразильський (jabiru mycterica). Піря птаха переважно білого кольору, а шия, голова та клюв – чорні.

Колір очей у самок жовтий, а у самців – чорний.

Ябіру індійський

Ябіру індійськийЯбіру індійський (xenorhynchus asiaticus). Мають переважно чорно-біле забарвлення і відрізняються великим яскравим клювом.

Перейти до розiлу 1.7
Міграція лелек

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика