Оголошення

Опис підставки для гарячого посуду

Характеристика

1. Виріб може бути використаний як підставка для гарячого, так і в декоративних цілях, а саме як декоративне панно на стіну.

2. Виріб складається з 3 частин (кільця та двох рибок), з’єднаних між собою за допомогою нагелів та клею.

3. Приблизний час виготовлення одним учнем – 12 годин.

4. Всі деталі виробу повинні бути ретельно зашліфовані.

5. Поверхню виробу покрита розчинником та вкрита послідовно трьома шарами лаку.

Габаритні розміри підставки для гарячого:

  • висота підставки 20 мм;
  • діаметр кола 240 мм;

Виготовлення підставки для гарячого:

Операції випилювання лобзиком, з’єднання деталей за допомогою нагелів, точіння на СТД -120 М та ТВ-7 я вивчав на уроках технічної праці в 6-9 класах. Працювати на свердлільному верстаті і з електродрилем, електролобзиком та фрезерною ручною машинкою теж не викликає складності.

Тому для роботи мені знадобиться дві заготовки одна склеєна з деревини – дубова та ясеня таких розмірів: 260?260?30-1 шт., та вільхи 130?180?20 мм – 2 шт.

Існує багато видів художньої різьби по дереву. Дуже поширена – наскрізна (пропилована) різьба, або випилювання. Процес випилювання – нескладний, але вимагає впертості та наполегливості, працелюбства.

Тому роботу розпочав з випилювання риб. Для цього ретельно підготовив поверхонь заготовок з вільхи, їх потрібно дуже якісно зачистити шліфувальнщю шкуркою.
підставка під посуд

Наступний крок - це нанесення на деревину форми риб.

підставка
Дуже важливо перенести малюнок на деталь майбутнього виробу. Від точності цієї роботи залежить якість підставки. Перенесення малюнка відбувається за допомогою кальки або копіювального кольорового паперу на деталі майбутнього виробу, прикріпивши його кнопками до матеріалу.


для гарячого(Все це робиться для точного з’єднання риб з контуром – кільцем.) Це забезпечує чіткість. Також, щоб малюнок був чітким і не було пропущених фрагментів, обводимо кольоровою пастою.

На округлених місцях риб, біля плавників робимо позначки, знаходими центри і просвердлюємо отвори? 8 мм. Далі виконуємо контурне випилювання Якщо контури мають гостру поверхню, то застосовують такі прийоми пиляння. ( див. мал. 1) Їх виконання не викликає у мене ніяких труднощів.


підставка кухона

Малюнок І


Коли деталі були випиляні обробляємо поверхні за допомогою напилків різної форми (плоскі, трьохгранні, напівкруглі та круглі), а також доводимо надфілями.

Наступним кроком було нанесення декоративного стилізованого малюнка для різьблення. Для оздоблення застосовував трьохгранно виїмчасту різьбу, яка виконується за допомогою косого різака та напівкруглої стамески. Різьбу виконую тільки з одної сторони риб.

Друга не ріжеться – відповідно прямого призначення підставки. Коли обидві риби були виготовлені, підігнані до заданих розмірів, позначив центри з’єднань отворів і за допомогою електричної дрилі просвердлив отвори під нагеля для з’єднання.

підставка для гарячогодля гарячого
Наступним кроком було виготовити кільце для підставки.

Для цього потрібно підготувати заготовку. Для більшої її декоративності склеюється з різних порід деревини, в моєму випадку це дуб та ясень.

Скляну і підготовлену заготовку обробляємо шляхом точіння на токарно-гвинторізному верстаті. Процес виготовлення проходить відповідно технологічної картки. Спочатку Прохідним прямим точимо контур кільця до діаметра 240 мм, прохідним упорним обробляємо площину, щоб отримати товщину 20 мм.

Потім розточуємо розточувальним упорним внутрішній діаметр -180 мм. До більшої половини глибини заготовки. Змінюю кулачки в патроні на зовнішні, перевертаю обточену заготовку, закріплюю і доточую внутрішній діаметр. Таким чином отримую точене кільце.

підставочка
Після з’єднання риб між соболю, а потім з кільцем за допомогою нагелів виріб остаточно обробляється спеціальним розчином – розчинником а потім покривається трьома шарами лаку двох видів.

В моєму випадку – це прозоре лакування.

Інші варіанти конструкції даного виробу


1 варіант

під гаряче

2 варіант

для посуду

3 варіант

варіант підставки

4 варіант

підставка

5 варіант

під посуд

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика