Оголошення

Висновки. Список літератури

Дослідницька робота

Висновки

Ліс виникає лише за певних умов - достатньої густоті древостоя, відповідної флорі та фауні, сформованих співтовариствах, взаємопов'язаних організмів, що живуть на даній території.

Ліс - один з основних типів рослинного покриву землі, джерело самого древнього на землі матеріалу - деревини, джерело отримання корисних рослинних продуктів, середовище проживання тварин.

Ми повинні його берегти, тому що без лісу і рослин на Землі не буде життя, тому що в першу чергу ліс джерело, необхідного нам, кисню. Але чомусь, про це мало хто згадує, рубаючи ліс на продаж і намагаючись нажитися на цьому.

Все, що було викладено вище, це просто високі слова про те, що ми дбаємо про ліс, бережемо його і так далі. Будь-яка людина, яка хоча б кілька разів виїжджав за місто, просто посміється над цими словами, тому, що ми бачимо, як вирубуються наші ліси.

Людству необхідно усвідомити, що загибель лісу - це погіршення стану навколишнього середовища. Воно є більшою загрозою для нашого майбутнього, ніж військова агресія, що за найближчі кілька десятиліть людство здатне ліквідувати убогість і голод, позбутися від соціальних пороків, відродити культуру і відновити пам'ятники архітектури, аби були гроші, а відродити зруйновану природу грошима неможливо.

Буде потрібно століття, щоб призупинити її подальше руйнування і відсунути наближення екологічної катастрофи в світі.

Одним з найбільш дієвих методів боротьби з незаконним вирубуванням експерти називають систему електронного обороту деревини. Її суть полягає в тому, що при заготівлі в деревину забивається чіп з усією необхідною інформацією, що дозволяє у будь-який момент перевірити її походження і характеристики. Такий спосіб контролю робить порушення практично неможливими.

Методами боротьби зі збезлісінням територій є заборона вирубок лісу, лісовідтворення, допомога бідним країнам у родючості їх земель, розвитку власної тукової промисловості, продовольча допомога.

Три роки тому в Україні ввели спеціальні сертифікати на деревину, яку вивозять за кордон. Тоді об’єм нелегально вивезених зменшився на 80%. Зате зараз, як розповідають екологи, навчилися обходити і це. Наприклад, деревину першого сорту маркують як третьосортну, а тому вивезти її куди простіше.

Виправити ситуацію може тільки комплексний підхід до справи. Як це ні парадоксально, сьогодні українські екологи сподіваються не на дії нашого уряду, а на контроль країн-сусідів, які є членами ЄС.

Згідно з даними Госкомлесхоза, загальний об’єм незаконно здобутої деревини в Україні два роки тому складав 20 тис. кубічних метрів в рік, в той же час експерти проекту FORZA вважають, що щорічний середній об’єм незаконно здобутої деревини складає 1,25 млн кубічних метрів.

За офіційними даними, у нашій країні з вирубуванням лісів проблем немає взагалі. Але насправді підніжжя гір вже практично облисіли. Хвойні насадження є ще на схилах і верхівках гір. Правда, і це тимчасово. Поки вантажівки не прокладуть туди дорогу...

Час усвідомити, що колишній споживацький підхід до навколишнього середовища давно застарів і не спрацьовує. Всім відоме прислів'я: “Не плюй у криницю, бо з неї будеш пити водицю”. А Земля і є нашою “криницею”.

Але що ж ми можемо зробити, спитаєте ви? Можемо і зобов'язані! Для початку, потрібно призупинити процес знищення і засмічення всього живого довкола шляхом переосмислення і формування нового морально стійкого усвідомлення природокористування. Вже зараз ми зобов'язані радикально змінити своє ставлення до лісів і подумати над тим, як зберегти й примножити наше лісове багатство.

Тож пам'ятаймо про те, що ліси — безцінний скарб нашої планети!

Список використаної літератури

 1. «Лісове господарство України». — К.: Видавничий дім «ЕКО-інформ», 2010. — 64 с.
 2. «Незаконні рубки в Україні» Анатолій Павелко та Дмитро Скрильніков
 3. А.В. Олескін Біополітики, Політичний потенціалсов. біології /Афіни БІО 1993 р . 3.М . І. Лебедєва, І.М. Анкудімова Екологія / / Вид-во Тамбовський держ. тих-ий університет (ТДТУ) 2002 р . 4.Фелленберг Г. Забруднення природного середовища. Введення в екологічну хімію / / пер.с ньому. - М. Світ 1997 р .
 4. Бейтан І. Є., Пашков А. П. Сучасні глобальні проблеми природничих наук світу та України. Національний університет «Києво-Могилянська Академія», Київ, Україна.
 5. Винокурів Н. Ф., Камерилова Г. С., Методична допомога з курсуприродокористування, Москва: "Просвещение", - 1996, - с. 205.
 6. Геник Я. В. Причини та наслідки знеліснення і деградації лісових екосистем в Україні // Науковий вісник НЛТУ України, 2011. — Вип. 21.16 — С. 118–122.
 7. Генсірук С. А. Ліси України / С. А. Генсірук. — К. : Видавництво «Наукова думка», 1992. — 408 с.
 8. Голуб А., Струкова Е. . Природоохоронна діяльність у перехіднийекономіці/Питання економіки,1995.№1
 9. Данилов-Данильян В. И. (під ред.) Екологія, охорона природи йекологічна безпека./МНЭПУ, 1997
 10. Домаранський А. О. Знеліснення правобережжя Середнього Подніпров

'я у межах Кіровоградської області: сучасний стан і тенденції. Кіровоградський державний педагогічний університет ім. Володимира Винниченка.

 • Екологія:Пізнавальна енциклопедія / Пер.с англ. Л.Яхнина. М.:TIME-LIFE,1994.
 • А. Лобунченко. Бессарабия (издание 1903 г.) Географический очерк.
 • Новиков Ю. В., Нікітін Д. П., Навколишнє середовище й людина, Москва:"Вища школа", - 1986, - с. 415.
 • Рогожина Н. У пошуках відповідей на екологічний виклик/ Світова економіка й міжнародні відносини., 1999 №9
 • Степановских А. С., Охорона навколишнього середовища, Москва: "Юнити", - 2000,- с.560.
 • Інтернет-ресурси.
 • Повернутись до змісту проекта
  "Вирубка лісів"

  Банер сайту

  Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
  Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

  Банер нашого сайту
  Код банера:

  <a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

  Інші банери...

  Статистика