Оголошення

Медоносні рослини Вінниччини

1.2.  Медоносні рослини Вінниччини

В Україні в умовах інтенсивного ведення землеробства дикорослі медоносні рослини майже відсутні, за винятком медоносів пасовищ, сіножатей, лісів. За цих обставин бджільництво в господарствах може розвиватися винятково за рахунок сільськогосподарських медоносних культур. З них найбільш перспективні для бджільництва соняшник, ріпак, конюшина, люцерна, гарбуз, огірок і деякі інші.

Соняшник — однорічна рослина з родини складноцвітих. Стебла має міцні, прості або з боковими пазушними гілками. Соняшник — одна з основних олійних культур, добрий медонос. У степовій зоні, де знаходиться 80 % посівів, він є основним джерелом медозбору. Соняшниковий мед світло-жовтого кольору, має слабкий квітковий запах, терпкий солодкий смак, швидко кристалізується, тому його не рекомендується залишати для зимівлі бджіл.

Мед рослиниЛюцерна посівна – це багаторічна трав'янистарослина з родини бобових. Для бджільництва важлива як медонос. Проте і бджоли досить необхідні для запилення люцерни. Люцерновий мед має янтарний колір з слабким ніжним квітковим запахом і приємним солодким смаком. Кристалізується через 6—7 міс, кристалізація восновному дрібнозерниста.

Яблуня садова — дерево з родини розових. Цвіте яблуня в травні її вважають добрим медоносом, оскільки в достатній кількості виділяє нектар в ранньовесняний період. Квітка яблуні продукує в середньому 3 мг цукру в нектарі. Медопродуктивність 1 га насаджень — 23—25 кг. За час цвітіння яблуні бджоли створюють запаси пилку і мають підтримуючий медозбір, який відіграє важливу роль в стимулюванні раннього розвитку розплоду.

Раціональний розвиток бджільництва цілком залежить від наявності кормових ресурсів, їх нектаропродуктивності та кількісного складу. Значна частина медоносних рослин росте в лісі. Цінними є також ліси, де серед листяних деревних порід зустрічаються липа серцелиста й широколиста, клени, верби. При розміщенні пасіки недалеко від такого масиву бджоли можуть мати безперервний медозбір з весни до осені.

Ліщина звичайна — кущ до 7 м висотою, з простими черговими овальними листками. Ліщина є дуже цінним ранньовесняним пилконосом. Зацвітає найраніше в березні. Виділяє багато пилку.

Мед з кульбабиКульбаба лікарська - багаторічна трав'яниста рослина з родини складноцвітих. Квіткові стрілки безлисті, товстуваті, під час цвітіння, особливо у верхній частині, довгошерстисті. Сім'янки світлі, з дуже короткою верхівкою і довгим носиком. Росте на луках, вигонах, в садах. Цвіте в травні — червні. Дає для бджіл велику кількість пилку.

Тополя чорна — дерево з родини вербових, із прямим стовбуром. Росте в долинах річок, у плавнях. Поширена по всій території України, крім Карпат. Для бджільництва важлива тим, що ранньою весною дає білковий корм. Бджоли збирають з її бруньок клейку речовину для прополісу.

Клен польовий — дерево або деревоподібний кущ. Росте в лісах, на узліссях, по чагарниках. Цвіте в травні одночасно з розпусканням листя. Разом з квітучими в цей період садами дає бджолам добрий підтримуючий медозбір.

Акація біла — дерево з родини бобових. Сильний приємний аромат і висока нектаропродуктивність квіток приваблюють велику кількість бджіл. При сприятливих умовах погоди одна сильна бджолина сім'я може принести у вулик до 6 кг акацієвого меду за день.

Липа серцелиста — дерево з родини липових. Липа не кожен рік дає медозбір. Це залежить від багатьох умов, що впливають на розвиток квітки, а також погоди під час цвітіння. В теплу сонячну погоду з невеликими теплими дощами нектаровиділення досягає максимуму. Липовий мед належить до групи світлих медів. (Додатки)

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика