Оголошення

Відкриття кольору

1. Відкриття кольору

Колір - це світло. До такого висновку дійшов англійський фізик і математик Ісаак Ньютон під час проведення дослідів з дослідження колірного спектру.

Він, перебуваючи у себе вдома в темній кімнаті, відкрив вікно і пустив маленьку смужку світла. Помістивши скляну призму по ходу промінчика світла, він виявив, що світло заломлюється і розбивається на шість кольорів спектру, які ставали видимими, коли потрапляли на прилеглу стіну.

Кілька років потому інший англійський фізик Томас Юнг провів зворотний експеримент і встановив, що шість кольорів спектра можна звести до трьох основних: зеленому, червоному та синьому.

Потім він узяв три лампи і спроецировал промені світла через фільтри цих трьох кольорів: зелений, червоний і синій промені з'єдналися в один білий промінь. Юнг відтворив світло. Він також класифікував кольори спектру як первинні і вторинні.

Колір може заспокоїти і порушити, створити гармонію і викликати потрясіння. Від нього можна чекати чудес, але він може і спричинити катастрофу» Жак Вьено.

По Біблії, першою людиною, який побачив веселку, був Ной. Це був знак, що дощ закінчився, і найважчі випробування пройшли. Вже тоді спостережливі люди усвідомлювали, що вигляд різних фарб може підняти настрій і додати оптимізму навіть у найважчому становищі.

2. Колір у нашому житті

Життя людини знаходиться під впливом двох важливих з точки зору психології і фізіології факторів: день і ніч, темрява і світло. Ніч змушувала його до пасивності і спокою. День створює можливість для діяльності, всі функції тіла посилюються; організм налаштовується на роботу.

Світло і темрява, а разом з тим і фарби пов'язані з днем і вночі, з темно - синньою нічного неба і світло - жовтою денного світла. Темно-синій колір - це колір спокою і пасивності, світло-жовтий колір - це активність і розквіт. Для людини активність, як правило, брала дві форми: він або полював і нападав, або на нього полювали, і він мав захищатися від нападу.

Активність служила завоювання і збагачення або збереження власного життя. Дії нападу і завоювання представляються червоним кольором, самоствердження - зеленим кольором.

Психологія - це наука про душу. Семантика - наука про значення. Якщо поєднати терміни "психологія", "семантика" і "Колір", то вийде Психосемантика Кольор - це наука, що вивчає душевне значення окремих відтінків кольору і Кольору як цілого.

Чим вищий коефіцієнт інтелекту у людини, тим більш складним відтінкам він віддає перевагу. Активні, енергійні лідери вибирають жовті і червоні відтінки. Врівноважені, спокійні і холоднокровні люди люблять зелені та сині тони. Невпевнені в собі і сором'язливі обожнюють сіру та коричневу обробку.

Перейти до розділу: 3. Колір та характер людини

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика