Оголошення

Робота з Google формами і формами на мові HTML

4. Практична робота з Microsoft Office Word

Для того щоб створити форму в пакеті Microsoft Office Word потрібно додати вкладку «Вкладку Розробник». На цій панелі потрібно скористатися інструментом «Режим конструктора». Цей інструмент дозволяє змінювати розмір полів, прапорців та інших об’єктів форми.

Наступні два інструменти «Текстове поле» та «Прапорець» нам знадобляться для того, щоб користувач зміг працювати з формою. Приклад тесту, який був розроблений в пакеті Microsoft Office Word можна подивитися в (Додаток 2). Пам’ятаємо що користувачу дозволено тільки обертати відповіді, які вважає вірними.

5. Робота з Google формами

При створені Google форми треба мати обліковий запис Google. Також бажано вміти користуватися «Google Диском», оскільки всі створені форми та зводні таблиці будуть зберігатися заме там.

При створені форми є дві основні вкладки: запитання, відповіді. В вкладці «Запитання» створюються запитання, які буде містити форма, та списки, прапорці тощо. В другій вкладці - «Відповіді», мі зможемо проаналізувати данні які отримали, коли користувачі пройшли заповнення відповідної форми.

Також при створені таких форми, можливо задати для кожного питання вірну відповідь та вказати скільки балів буде давати це запитання, при вірній відповіді. Ця функція дозволить створити тестування і одразу проаналізувати потрібні данні. Також присутні обов’язкові запитання, без яких тест не буде відправлений розробнику, таким чином можна вважати що тест не пройдений. Така функція дозволить зібрати певні дані про користувачів, які нам будуть нам дуже потрібні.

Приклад тесту, який був розроблений додатком «Google Форми» можна подивитися в (Додаток 3).

6. Форма на мові HTML

Для того щоб написати будь-який сайт потрібно спочатку зробити макет сайту. Цей макет знадобиться для того щоб зрозуміти, які теги будуть використані в коді. Теги - це спеціальне зарезервоване слово, яке є основною частиною мови. Будь яка мова має свою структуру. В коді можна побачити наскільки структурована мова (Додаток 5).

Зауваження! В коді бажано використовувати табуляцію, вона потрібна для того щоб дуже швидко орієнтуватися у власному коді.

Тест який буде написаний на мові HTML запускається за допомогою браузера, але без доступу до Інтернету. Приклад тесту, який був розроблений за допомогою мови HTML можна подивитися в (Додаток 4).

На початку тесту нам пропонують ввести клас та прізвище, ім’я. Після чого ми підтверджуємо введені данні. Потім на сайті з’являється всі об’єкти, які були прописані в коді:

 • фон сайту;
 • назва тесту;
 • кнопка розпочати тест, перевірити результати;
 • тестові запитання;
 • хто проходе тест;
 • оцінка.

Клас та прізвище, ім’я зчитується з текстових полів, які були виведені на початку тестування. Оцінка автоматично була підрахована за результатами тестування. В нашому тесті кожне запитання оцінювалося в 6 балів. Якщо завдання було частково вірне, то воно не зараховується.

Висновки

Розібравши три способи створення тестів можливо сказати тільки одне. Кожний спосіб є унікальним. Форми в Microsoft Office дуже зручні в форматуванні те редагуванні даних, оскільки всі документи, презентації та таблиці створюються за допомогою форм Microsoft Office пакетів. За допомогою Google форм можливо дуже швидко скласти тест, або анкети.

В будь який момент проаналізувати ці данні та зберегти їх на електронні носії, але потрібний доступ до Інтернету. І форми створені на мові HTML цікаві тим що можливо створити свій сайт на якому будуть переходи до різних тестів, або анкет. І такі сайти не потребують доступу до Інтернет.

В рамках роботи над дослідницьким проєктом з інформатики на тему "Створення та використання електронних форм" можна сказати, що використання будь-якого способу створення форм дозволяє користувачу розвиватися в сфері ІКТ (інформаційно комп’ютерні технологій).

Використана література

 1. Основи веб-дизайну / О. Г. Пасічник, О. В. Пасічник, І. В. Стеценко : [Навч. посіб.] . — К. : Вид. група BHV. —2009 . — 33 6 с : іл.
 2. Мовою Visual Basic/VBA. Навчальний посібник. - Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2004. - 240 с.
 3. Інформатика : підруч. для 9 кл. загальноосвіт. навч. закл. / [О. О. Бондаренко, В. В. Ластовецький, О. П. Пилипчук, Є. А. Шестопалов]. — Харків : Вид-во «Ранок», 2017. — 240 с. : іл.
 4. Інформатика для загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням інформатики : підруч. для 9 кл. загальноосвіт. навч. закл. / В. Д. Руденко, Н. В. Речич, В. О. Потієнко. — Харків : Вид-во «Ранок», 2017. — 240 с. : іл.
 5. «Как работает Google / Эрик Шмидт, Джонатан Розенберг, Алан Игл ; [пер. с англ. Д. Барретт]», 2015

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика