Оголошення

Міні-проєкт "Тварини – рекордсмени України"

| nikolay
Міні-проєкт "Тварини – рекордсмени України"
Тематика:
Автор роботи:
Андрійчук Даринка
Навчальний заклад:
Сімферопольська Академічна гімназія, м. Сімферополь
Клас:
4

У процесі роботи над учнівським дослідницьким міні-проєктом на тему "Тварини – рекордсмени України" учні 4 класу розподіляють існуючих тварин-рекордсменів по ознакам, які виділяють їх серед інших представників, які представляють тваринний світ України.

Представлений учнем індивідуальний міні-проєкт на тему "Тварини рекордсмени України" може бути використаний на уроках предмету "Я досліджую світ" 3 та 4 класу, на курсах "Пізнаємо природу" або "Довкілля" 5 і 6 клас, або на уроках біології у 7 класі в якості хрестоматійного матеріала, а також для самостійного вивчання з метою розширення кругозору.

Докладніше про проєкт:

Під час роботи над дослідницьким проєктом "Тварини – рекордсмени України", який стане корисним у вивченні предметів "Я досліджую світ", "Пізнаємо природу" і ""Біологія, було виявлено найвидатніших за певними показниками тварин в Україні. В дослідницькій роботі і проєкті діти знаходять інформацію про тварин - рекорсменів України, визначають найбільшого і найменшого звіра, найбільшого морського ссавця і жука, найотруйнішого павука в Україні, тварину-довгожителя та інших.

Зміст

Вступ
1. Тварини-рекордсмени в Україні.
1.1. Найбільший звір України.
1.2. Найбільший морський ссавець в Україні.
1.3. Найменший звір України.
1.4. Найбільший жук
1.5. Найотруйніший павук в Україні.
1.6. Тварина-довгожитель
1.7. Тварина з найбільшими рогами.
1.8. Найрідкісніший хижак України.
Висновок
Література

Вступ

Іноді ми забуваємо, на скільки дивовижна і різноманітна природа в країні, якій ми живемо. Але надзвичайні тварини у нас існують і оточують нас у реальному житті, хоча ми про це іноді навіть не здогадуємося. Тваринний світ в Україні також поділяється на видатних та звичайних особин.

Про найдивовижніших тварин України і піде мова в нашому дослідницькому міні-проекті про тварин - рекордсменів.

Мета нашого проєкту: зібрати цікаву інформацію про найвидатніших представників тваринного світу України.

Задачі міні-проєкту:

  • розглянути і проаналізувати зоологію в цифрах щодо розмірів, тривалості життя, можливостей, швидкості тварин, птахів, риб та комах;
  • знайти і систематизувати інформацію про тварин-рекордсменів України, розвинути навички знаходження зв'язків між матеріалами з різних джерел;
  • виховати етично-ціннісне та уважне ставлення до природи України.

Рекорди України здатні встановлювати не тільки люди, але і представники світу тварин. В нашому міні-проекті ви ознайомитесь з підбіркою цікавих тварин-рекордсменів нашої країни, побачите їх фото, прочитєте корисну інформацію про певну кількість тварин зі встановлення рекордів.

В нашій країні існує багато прекрасних, величних, а інколи страхітливих представників тваринного світу України, які здатні на справжні рекорди зі швидкості, ваги та витривалості, які набагато перевершують існуючі рекорди людини.

Тварини-рекордсмени завжди цікавили людей в Україні – їх цінували, возвеличували, ними захоплювалися, їх малювали і фотографували, а іноді і боялися. Давайте розглянемо наш зібраний матеріал про декого з них.

Тварини – рекордсмени України

Україна – велична та прекрасна країна. Багата не лише природою, але й тваринним світом. Сьогодні ми розглянемо лише деяких із них та ми впевнені, що ви не залишитесь байдужими до них. То ж вперед!

Найбільший звір України

Найбільший звір - зубр: маса зубра може перевищувати 1 т. Висота в холці самця досягає 2-3 м, а тривалість життя, як достовірно встановлено, 27 років. На території України зубри жили до кінця XVII століття, але їх беззастережно знищували на облавних полюваннях. Нині вони знову завезені на територію Украї­ни. Найбільше стадо утворилося на Волині — 130 голів, у Карпатах — близько 100.

зубр

Найбільший морський ссавець України

Найбільший морський ссавець - дельфін чорноморська афаліна: мешкає біля берегів України дельфін — чорноморська афаліна. Довжина його досягає більше 3 м. Середня маса 119 кг, інколи до 150 кг. Живуть дельфіни невеликими групами і ведуть нічний спосіб життя, а живляться переважно рибою.

дельфін

Найменший звір України

Найменший звір - бурозубка мала – пред­ставник комахоїдних, найменша серед землерийок. Зав­довжки вона не більше 6 сантиметрів, маса – до 5 грамів. Отже, величиною вона з мишу, і тому їх часто плутають.

бурозубка

Зустрічається в усіх лісових та лісостепових областях України, оселяється у листяних і мішаних лісах з підви­щеною вологістю та розвинутим трав'яним ярусом.

Найбільший жук в Україні

Найбільший жук - жук – олень: довжина тіла без рогів 5,5 см, а з рогами - 8 см.

жук-олень

Найотруйніший павук в Україні

Найотруйніший павук - Каракурт завдовжки до 2 см. Яд каракурта сильніше, ніж у гремучої змії.

каракут

На тварин і людину не нападає, якщо його не турбувати. Укус діє негайно: у людей з'являється пекучий біль, вже через 10-15 хвилин поширюється по всьому тілу. Від щільних "контактів" з чорною вдовою гинуть тварини, серед яких найбільш уразливими вважаються верблюди і коні.

Тварина-довгожитель в Україні

Рекордсменами серед довгожителів лісової фауни України є бобри, які живуть до 50 років. Тривалість життя ведмедів бурих 30-50, куниці лісової — 15-17 років. Нині в Україні річковий бобер розповсюджений в 17 з 25 областей, з яких 56 % припадає на зону Полісся. 39 % – Лісостеп і 5 % – Степ. Найбільша чисельність тварин відзначена в Житомирській області і становить 7668 гол, або майже 22 %, від загальної чисельності його в Україні.

бобер

Найкращим нирцем вважається бобер. Він може перебувати під водою 15 хвилин, ондатра — 12 хвилин.

Тварина з найбільшими рогами

Найбільшими рогами серед звірів України природа обдарувала лося. Розмах — 1,5 м, маса 20—25 кг, ширина однієї лопати — до 60 см. «Рекордсменом номер два» є олень благородний: довжина рогів — понад 1 м, маса сягає 11-12 кг.

лось в Україні

Найрідкісніший хижак України

Найрідкісніший хижак України, занесений до червоної книги, - лис корсак. Зараз єдина популяція в Україні налічує не більше 20 особин. В межах України трапляється лише в Луганській обл. Корсак віддає перевагу цілинним ділянкам.

корсак

Він майстерно ловить гризунів, рептилій, зайців, молодих бабаків, полюбляє комах і майже не вживає рослинної їжі. Корсак активний переважно у сутінках і вночі. Добре розмножується і утримується у зоопарках України.

Висновки

В процессі роботи над міні-проєктом «Тварини-рекордсмени України» учениця дізналися багато цікавого про видатних та унікальних тварин нашої країни, а токож зробила класифікацію тварин-рекордсменів серед фауни України.

Робота над проєктом про тварин - рекордсменів України не лише дала учениці 4 класу знання про вагу, зріст та можливості кожної тварини, а ще й дала зрозуміти, що людина тісно пов’язанна з навколишнім світом, що тварини, їх життя, численність та безпека багато в чому залежать від людської діяльності. Необхідно оберігати тваринний світ України, а особливо ті види, які занесені до Червоної книги України.

Література

1. Костриця, М. Ю. Рідний край — Житомирщина: навч. посіб. для учнів 5 кл. / М. Ю. Костриця. — Київ : МАПА, 2005. — 156 с. : іл. — Бібліогр.: с. 153-154.

2. Світ-дивосвіт України: хрестоматія з природознавства / упоряд. Н. М. Школа, І. С. Голубєва; худож. П. Бунятов [та ін.]. — Київ : Лелека, 2004. — 223 с. : іл.

3. Усі тварини України: за шк. програмою : класифікація тварин, характер. ознаки, ареал мешкання / упоряд. Н.І. Савицька ; худож. оформ. В.І. Воловельський, О. Соболєв. — Харків : Торсінг плюс, 2008. — 384 с. : іл. / О. Ф. Цеханська ; за ред. Г. О. Шандикова, Д.А. Шабанова. — Харків : Фактор, 2009. — 223 с. : іл. — (Україна. Учора, сьогодні, завтра).

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика