Оголошення

Карликові планети і Плутон

Карликові планети і Плутон

Ще нещодавно до числа планет зараховували ще одно небесне тіло - Плутон. Він знаходиться дуже далеко від Сонця, за орбітою Нетпуна.

У 2006 році астрономы ввели нове визначення планети, і Плутон під нього не потрапив. У цьому ж році астрономи ввели термін "карликова планета" та стали більш ретельно досліджувати планети карлики.

Карликова планета, згідно з визначенням Міжнародного астрономічного союзу, небесне тіло, яке має такі властивості:

  • обертається по орбіті навколо Сонця;
  • має достатню масу для того, щоб під дією сил гравітації підтримувати гідростатичну рівновагу і мати близьку до округлої форму;
  • не є супутником планети;
  • не домінує на своїй орбіті.

Тіла, досить великі для того, щоб розчистити околиці своєї орбіти завдяки власному притяжінню, визначені як планети. Тіла, недостатньо великі, щоб досягти навіть гідростатичної рівноваги завдяки власному притяжінню, визначені як малі тіла Сонячної системи або астероїди.

Карликові планети займають проміжне положення між цими двома категоріями тіл.

Планети Карлики

У 2006 році Міжнародний астрономічний союз офіційно назвав три тіла, які відразу отримали класифікацію карликових планет:
- карликова планета Церера;
- карликова планета Еріда;
- найвідоміша нам та найблища до Землі карликова планета Сонячної системи Плутон, яку виключили зі списку планет.

Пізніше карликовими планетами були оголошені ще два небесні об'єкти:
- карликова планета Хаумеа;
- карликова планета Макемаке.

Крім цих тіл, існують декілька десятків тіл, які потенційно можуть кваліфікуватися як карликові планети, але найвідомішою дійсно вважають планету Плутон.

Перейти до п.11 Пояс астероїдів

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика