Оголошення

Міфи і цікаві факти про дощових черв'яків

У сучасному світі існує 3 міфи про дощових черв'яків

1-й міф про дощових черв'яків

1. Згідно з першим міфом, якщо перерізати тіло черв'яка на дві або більше частин, то усі ці частини виживуть, і розвиватимуться як окремі і незалежні один від одного організми. Це не так!

Якщо розділити тіло черв'яка, наприклад, на дві половинки, то виживе лише одна з його частин, а якщо бути зовсім точним, то його передня частина.

Якщо розглянути відрізану задню частину тіла черв'яка, то на місці розрізу у неї утворюється хвіст. Таким чином у цієї частини тіла виникає два хвости. Відповідно голови у цієї частини тіла не спостерігається. Вона не в змозі вживати внутрішньо їжу і з часом вона гине.

Існує і така ситуація. Від тіла черв'яка можна відокремити лише крихітну, зовсім невелику передню частину, тоді вона безумовно вмить загине. Але на місці розрізу виросте нова голова, і отже, черв'як продовжить своє існування. Це відбувається завдяки тому, що при відсіканні невеликої частини тіла, у черв'яка не будуть пошкоджені органи регенерації, які розташовані в області 9-15 сегментів.

2-й міф про дощових черв'яків

2. Другий міф оповідає нам про те, що якщо помістити компост черв'яками в город, то ці черв'яки продовжать своє розмноження в землі городу. Це не зовсім так!

Черв'яки, після мешкання в певному середовищі, звикають до неї і тим життєвим умовам, які відповідають цьому середовищу. Якщо їх помістити в нове, зовсім незнайоме і незвичне для них місце, то черв'яки можуть загинути. Точно так йдуть справи і зі зміною раціону харчування.

Але не все так страшно. Невелика частина черв'яків, яких перенесли в город із звичного для них житла, все ж зможуть вижити. Тим більше, з коконів, які знаходяться в компості, народиться нове потомство, для якого земля городу буде спочатку звичним місцем існування. Таким чином, виходить, що особини, що залишилися в живих, і нове потомство розмножуватимуться далі і буде приносити користь землі, в якій вони мешкають.

3-й міф про дощових черв'яків

3. Згідно з третім міфом, черв'яки в холодний період часу, тобто взимку, і в посуху гинуть, а навесні і після дощу розмножуються і дають нове потомство. Це не так!

У зимовий період часу черв'яки, подібно до жаб, впадають в анабіоз.
Вони просуваються в глиб землі і там впадають в сплячку. А з приходом теплих весняних днинок вони знову оживають і продовжують активну діяльність з постачання землі поживними речовинами. Те ж саме вони випробовують і в період сильної посухи.

Що стосується весняних повеней, то черв'яки їх зовсім не бояться, і здатні перечікувати їх в течії декількох тижнів. Після того, як Ви дізналися стільки корисної інформації про черв'яків нескладно буде налагодити з ними контакт і обопільно корисні стосунки.

Іноді, тікаючи по поверхні грунту дощові черв'яки розвивають досить хорошу швидкість і упіймати такого живчика не так-то просто. Ось тобі і черв'яки. Такий спосіб пересування можливий тільки за наявності добре розвиненої мускулатури.

В порівнянні з гідрою, дощовий черв'як має більш складну мускулатуру. Вона лежить у нього під шкірою. М'язи разом з шкірою утворюють суцільний шкірно-м'язовий мішок.

М'язи у дощового черв'яка розташовані двома шарами. Під шкірою лежить шар кільцевих м'язів, а під ними - товщий шар подовжніх м'язів. М'язи складаються з довгих скорочувальних волокон. При скороченні подовжніх м'язів тіло черв'яка стає коротшим і товщим. При скороченні кільцевих м'язів, навпаки, тіло робиться тонше і довше.

Скорочуючись по черзі, обидва шари м'язів обумовлюють рух черв'яка. Скорочення м'язів відбувається під впливом нервової системи, що розгалужується в м'язовій тканині. Рух черв'яка значно полегшується тим, що на його тілі з черевного боку є маленькі щетини. Їх можна відчути, провівши змоченим у воді пальцем з боків і по черевній стороні тіла черв'яка, від заднього кінця до переднього. За допомогою цих щетин дощовий черв'як пересувається під землею.

На половині гектара саду черв'яки пропускають через свої організми біля 16 тонн грунту за 1 рік. Земляних черв'яків так багато в грунті, що якщо їх усіх узяти, наприклад, зі
Сполучених Штатів, то їх вага в 10 разів перевищить вагу населення.

Земляний черв'як не має очей, але у нього є чутливі клітини на поверхні тіла. Це дає йому можливість розрізняти світло від темряви і відчувати ледве помітні дотики.

Перейти до стор.9 Як дихають черв'яки

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика