Публікація на сайті

Банер сайту

Ми будемо вдячні, якщо Ви встановите на своєму сайті наш банер!
Банер нашого сайту
Код банера:
<a href="https://obuchonok.com.ua/" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/banners/obuchonokua1.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і творчі проекти учнів"></a>
Усі банери...
Дослідницька робота: 
Міні-проект Тварини минулого

Платібелодон

Останки дивовижної тварини платібелодона (Platybelodon) були знайдені вченими вперше у 1920 році у відкладеннях міоценів.

Ці тварини проживали в Азії близько 20 мільйонів років тому.

Платібелодон пішов від археобелодона (рід Archaeobelodon) з раннього і середнього міоцену Африки і Євразії і був багато в чому схожий на звичайного слона, за винятком того, що не мав хобота. Замість хобота ця тварина мала величезні щелепи.

Платібелодон вимер до кінця міоцену і на даний час не існує жлдної тварини з такою незвичайною формою рота.

Тварина була велика і досягала 3-х метрів в загривку. Важив платібелодон, ймовірно, приблизно 3, 5-4, а деякі 5 тонн. У роті цієї дивовижної тварини були дві пари бивнів. Верхні бивні в перерізі були округлими, як у сучасних слонів, а нижні бивні були плоскими і мали лопатоподібну форму.


Лопатоподібні бивні звичайно були потрібні тварині, наприклад ними платібелодон міг ритися в землі у пошуках коріння або ж здирати пластами з дерев кору.

Древня тварина платібелодон відноситься до хоботних, до надсімейства слоноподібних.

Дейнотерій

Дейнотерій
Дейнотерій (Deinotherium giganteum) – це видатна величезна тварина пізнього міоцену - середнього пліоцену.

Довжина тіла представників різних видів цієї тварини коливалася в межах 3, 5-7м, зріст в загривку досягав 3-5 м, а вага могла досягати 8-10 т.

Зовні величезні дейнотерії нагадували сучасних слонів, проте відрізнялися від них пропорціями і розмірами.

Меритерій

Меритерій
Меритерій (Moeritherium) – це прадавній відомий представник хоботних тварин.

Ця дивовижна тварина була величиною з тапіра і зовні, ймовірно, була схожа на цю тваринку, маючи зачатковий хобот.

Досягав меритерій 2 м довжини і десь 70 см висоти. Важила тварина приблизно 220 кг.

У меритерія другі пари різців у верхній і нижній щелепі сильно збільшені. Напевно в подальшому їх гіпертрофія у пізніших хоботних тварин привела до формування відомих нам бивнів.

Мешкала тварина в пізньому еоцені і олігоцені на території Північніої Африки від Єгипту до Сенегалу. Їла тварина ймовірно рослини і водорості. За дослідженнями в’ялених, сучасні слони мали далеких предків, які жили переважно у воді.

Статистика