Оголошення

Платібелодон, Дейнотерій і Меритерій

Дослідницька робота
Платібелодон, Дейнотерій і Меритерій

Останки дивовижної тварини платібелодона (Platybelodon) були знайдені вченими вперше у 1920 році у відкладеннях міоценів. Ці тварини проживали в Азії близько 20 мільйонів років тому.

Платібелодон пішов від археобелодона (рід Archaeobelodon) з раннього і середнього міоцену Африки і Євразії і був багато в чому схожий на звичайного слона, за винятком того, що не мав хобота. Замість хобота ця тварина мала величезні щелепи.

Платібелодон вимер до кінця міоцену і на даний час не існує жлдної тварини з такою незвичайною формою рота.

Тварина була велика і досягала 3-х метрів в загривку. Важив платібелодон, ймовірно, приблизно 3, 5-4, а деякі 5 тонн. У роті цієї дивовижної тварини були дві пари бивнів. Верхні бивні в перерізі були округлими, як у сучасних слонів, а нижні бивні були плоскими і мали лопатоподібну форму.

Лопатоподібні бивні звичайно були потрібні тварині, наприклад ними платібелодон міг ритися в землі у пошуках коріння або ж здирати пластами з дерев кору.

Древня тварина платібелодон відноситься до хоботних, до надсімейства слоноподібних.

Дейнотерій

ДейнотерійДейнотерій (Deinotherium giganteum) – це видатна величезна тварина пізнього міоцену - середнього пліоцену.

Довжина тіла представників різних видів цієї тварини коливалася в межах 3, 5-7м, зріст в загривку досягав 3-5 м, а вага могла досягати 8-10 т. Зовні величезні дейнотерії нагадували сучасних слонів, проте відрізнялися від них пропорціями і розмірами.

Меритерій

МеритерійМеритерій (Moeritherium) – це прадавній відомий представник хоботних тварин. Ця дивовижна тварина була величиною з тапіра і зовні, ймовірно, була схожа на цю тваринку, маючи зачатковий хобот. Досягав меритерій 2 м довжини і десь 70 см висоти.

Важила тварина приблизно 220 кг. У меритерія другі пари різців у верхній і нижній щелепі сильно збільшені. Напевно в подальшому їх гіпертрофія у пізніших хоботних тварин привела до формування відомих нам бивнів.

Мешкала тварина в пізньому еоцені і олігоцені на території Північніої Африки від Єгипту до Сенегалу. Їла тварина ймовірно рослини і водорості. За дослідженнями в’ялених, сучасні слони мали далеких предків, які жили переважно у воді.

Нові проєкти і роботи

Навчальні програми

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер сайту Обучонок в Україні
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика

Карта сайту Обучонок Україна