Публікація на сайті

Дослідницька робота: 
Аптека у нас під ногами

3. Використання лікарських рослин при лікуванні захворювань жителями с. Хлібодарівка

У ході дослідницької роботи з біологіх по темі "Аптека у нас під ногами" я дізналася, що в нашому селі багато жителів використовують лікарські рослини для лікування різних видів захворювань.


Мені було цікаво дізнатися думку з даного питання і фахівців - медиків , і простих жителів, які не мають медичної освіти.

Тому я звернулася до працівників ФАПу і до жителів с. Хлібодарівка , які використовують лікарські трави при лікуванні простудних захворювань .

Думка медичних працівників:

Василенко Світлана Володимирівна, 38 років, медсестра ФАПу:

З вересня по грудень нами було проліковано 32 дітей, яким був поставлений діагноз ОРЗ. Поряд з синтетичними медичними препаратами застосовувалися народні засоби, у вигляді зборів лікарських трав.

До складу зборів входили трави: мати-й-мачуха, чебрець, липовий цвіт, звіробій, ромашка та інші.

В ході лікування стан хворих поліпшувався.

Лікування лікарськими травами застосовується не тільки в гострий період, але і в період відновлення, що покращує захисні сили організму і підвищує імунітет.


Кузнецова Наталя Іванівна, 45 років, шкільна медсестра:

Фітотерапія, тобто лікування лікарськими рослинами в наш час привертає велику увагу лікарів різних спеціальностей. Синтетичні препарати, без сумніву дають лікувальний ефект, але при їх застосуванні нерідкі побічні явища: алергічні реакції, явища непереносимості.

Перевагою лікування рослинами є те, що вони, як правило, не приносять шкоди . Лікування препаратами рослинного походження завжди тривалий - не менше 2-4 тижнів, але результат від лікування завжди позитивний.

Мої пацієнти – це школярі, які найчастіше звертаються з простудними захворюваннями, тому я часто пропоную їм попити напої з малини, липи, ромашки під наглядом батьків.

Думка місцевих жителів, які не мають медичної освіти:

Цибулько Сергій Тарасович, 70 років, пенсіонер:

У своєму житті дуже часто користуюся лікарськими травами, що ростуть поблизу села. Особливо часто став їх використовувати після виходу на пенсію.

Ліки дорогі, пенсія маленька, ось і згадав про природні скарби від різних недуг.

А ще я люблю випити чай з м'ятою, мелісою, ромашкою, материнкою і іншими травами - сили додаються, відчуваю себе набагато краще.

Гронь Олена Миколаївна, 46 років:

Маю маленьку онучку, тому перевагу віддаю природнім лікам: напоям із різних трав, примочкам, для загоювання ран використовую подорожник та алое, а також для укріплення імунітету - мед та малину.

Банер сайту

Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проекти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проектів і міні-проектів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.

Банер нашого сайту
Код банера:
<a href="https://obuchonok.com.ua/" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і творчі проекти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика