Оголошення

Дослідницька робота "Аптека у нас під ногами"

| nikolay
Аптека у нас під ногами
Автор роботи:
Цибулько Владислава
Керівник проєкту:
Цибулько Наталія Анатоліївна
Клас:
6

В опублікованій науково-дослідницькій роботі з курсу "Пізнаємо природу" (біологія) на тему "Аптека у нас під ногами" учениця 6 класу вивчає науково-популярну літературу з лікарських рослин, визначає місця зростання популярних у жителів лікарських рослин. У роботі проводится опитування жителів с. Хлібодарівка з метою з'ясування, чи використовується «народна медицина» в даний час.

Учнівська інформаційно-дослідницька робота (проєкт) про аптеку у нас під ногами, проведена ученицею 6 (5) класу школи, виховує дбайливе ставлення до лікарських рослин, які зростають практично в нас під ногами, виховувує відповідальне ставлення до свого здоров'я.

Як пояснює учениця 6 класу, її індивідуальний дослідницький проєкт про аптеку у нас під ногами, створений з предмету "Пізнаємо природу" (біологія), може застосовуватись у якості інформаційного джерела для досліджень у 5-х класах. Робота опублікована з метою поширення інформації про ефективність застосування лікарських трав для лікування різних захворювань серед населення.

Зміст

Вступ
1. Вивчення науково–популярної літератури.
2. Лікарські рослини моєї місцевості.
2.1. Ромашка лікарська.
2.2. Подорожник.
2.3. Коров’як скіпетровидний.
2.4. Грицики звичайні.
2.5. Пижмо звичайна.
2.6. Чистотіл.
2.7. Кропива дводомна.
2.8. Полин гіркий.
2.9. Кульбаба лікарська.
3. Використання лікарських рослин при лікуванні захворювань жителями с. Хлібодарівка.
4. Результати анкетування жителів с. Хлібодарівка.
5. Результати дослідницької роботи.
Висновки
Список літератури.

Вступ

Матеріали дослідницької роботи (проєкту) "Аптека у нас під ногами" з предмету "Пізнаємо природу" (біологія, Довкілля) є стислим описом біологічного різноманіття найпоширеніших лікарських рослин на території села Хлібодарівки Чаплинського району України.

Моя інформаційна науково-дослідницька робота (проєкт) про лікарські рослини виконана влітку. Дані матеріали роботи відображають велику кількість, коротку характеристику та застосування лікарської сировини мого рідного краю.

Мета роботи: визначити лікарські рослини, які ростуть на території с. Хлібодарівки, познайомитися з їх лікувальними властивостями при лікуванні різних захворювань людини.

Завдання роботи:

  1. вивчити науково-популярну літературу з даної проблеми;
  2. визначити місця зростання лікарських рослин;
  3. провести опитування жителів с. Хлібодарівка для того, щоб виявити, чи використовується «народна медицина» в даний час;
  4. виховувати дбайливе ставлення до запасів природної комори;
  5. розширити загальний кругозір однолітків, розвинути їх пізнавальну активність;
  6. виховувати активну життєву позицію та відповідальне ставлення до свого здоров'я.

Широкий український степ…

Може для когось – нічого особливого: сухі вітри, безжальне сонце, жовта трава… Але для мене – це незбагненно красиві, безкрайні простори, вкриті рослинами; палаючі різноманітними фарбами різнотрав’я; свобода… Степ дивує і зачаровує погляд - безкінечний та прадавній… Він, здається, займає таке важливе місце з моєму житті тому, що тільки тут може виспівати себе зачарована українська душа…

Я закохана в цю природу, тому що моє невеличке але прекрасне і квітуче село Хлібодарівка - є частинкою Херсонських степів. Я люблю сонце, чисте повітря, тому багато часу проводжу на вулиці, катаючись на роликах. Мені здається, що це гарно впливає на стан здоров`я та зміцнює його. Коли людина здорова, у нєї гарний настрій, висока працездатність. Така людина повна сил, молодості і радості життя.

Якщо хочеш прожити довге, щасливе життя, треба вживати заходів до збереження свого здоров'я завчасно, не чекаючи, коли захворієш. Наші предки завжди жили в злагоді з природою. Природа була для них Матір'ю, яка годувала, одягала, лікувала. Від багатьох хвороб вміли вони лікуватися травами, дбайливо збираючи і зберігаючи їх.

До лікарських рослин України належать 2219 видів. Серед них близько 10 % (244) складають культивовані та інтродуковані види, решта – ди­корослі. Ще здавна люди навчилися лікувати різні хвороби травами. Вони щиро вірили, що рослини мають цілющі властивості. Тому й назви давали їм гучні і промовисті – дивосил, звіробій і чистотіл, подорожник… Більшість рослин справді має цілющу здатність. Ростуть вони повсюди: і в лісі, і в полі, й на луках. Щоб користуватися лікарськими травами з користю, а не шкодою для здоров’я, треба добре знати їхні властивості.

На переломі весни й літа, у травні-червні, в моїй місцевості чарівно цвітуть квіти, буяють свіжі соковиті трави… Якісь із них створені, аби прикрашати землю й уквітчувати наречених, інші – лікують й приносять силу та наснагу.

При заготівлі лікарських рослин (трав) необхідно пам'ятати, що найбільш розвинені, потужні екземпляри слід залишати. Не можна виривати рослини з корінням, кореневищами, цибулинами і потім обрізати надземні частини на сировину, так як це призводить до швидкого знищення рослин.

Забороняється обламування великих гілок дерев при зборі плодів. При заготівлі квітів і суцвіть не можна проводити повністю суцільний збір, необхідно залишати частину їх для відновлення заростей. Під час збору бруньок слід залишати недоторкатими верхівки пагонів.

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика