Публікація на сайті

Дослідницька робота: 
Аптека у нас під ногами

1. Вивчення науково–популярної літератури про лікарські рослини

В ході дослідницької роботи з біології "Аптека у нас під ногами" мною була вивчена література про лікарські рослини та їх використання для профілактики і лікування різних захворювань (розділ Література).


Вивчаючи науково-популярну літературу, я дізналася, що лікарськими називаються такі рослини, які, діючи на організм хворої людини або тварини, блокують розвиток хвороби, сприяють ліквідації причин її виникнення і приводять в норму порушену функціональну діяльність окремих органів, систем, або організму в цілому.

Така позитивна дія обумовлюється вмістом в них різних біологічно-активних речовин.

Ці речовини в рослинах містяться в дуже невеликих кількостях. Вони мають досить сильні специфічні властивості. Тому їх цілющий ефект спостерігається тільки при строго певних, зазвичай дуже малих дозах, вище яких препарат стає отрутою, що викликає важкі отруєння.

За характером дії лікарські рослини поділяються на різні групи: антисептичні, болезаспокійливі, в'яжучі, жовчогінні, кровоспинні, сечогінні, відхаркувальні, шлунково-кишкового, серцево-судинного дії, проносні, заспокійливі тощо…

Є давній переказ, який розповідає, що одного разу індійського лікаря Чараки вчитель послав у ліс - принести кілька зовсім непотрібних рослин.

«Учителю, - сказав, повернувшись, Чараки, - я три дні ходив по лісі і не знайшов жодної марної рослини».

По суті будь-яка рослина створена природою на благо, а завдання людини лише зрозуміти її призначення, оскільки весь зелений світ – це свого роду аптека, про яку справедливо писав поет С. Кірсанов:

«Я не ходжу степом – я ходжу по аптеці, розбираючись в її трав'яний картотеці».

Банер сайту

Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проекти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проектів і міні-проектів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.

Банер нашого сайту
Код банера:
<a href="https://obuchonok.com.ua/" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і творчі проекти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика