Публікація на сайті

Мезозойська ера динозаврів

Динозаври не були першими тваринами на Землі.

Вони з'явилися близько 230 млн років назад, а життя на нашій планеті зародилося набагато раніше - більше 3 млрд років назад.

Різні види рослин і тварин еволюціонували і вимирали. Цей величезний проміжок часу розділений на періоди.

Динозаври населяли Землю упродовж тріаса, юрського і мелового періодів

Весь цей час Земля змінювалася. Гори зростали і зникали, моря і океани з'являлися і висихали.


Навіть величезні ділянки суші, які ми називаємо континентами, знаходилися в постійному русі.


На наступних трьох картах показано, як виглядала Земля в епоху динозаврів і як змінювалася в тріасовий, юрський та крейдовий періоди.

Тріасовий період динозаврів
Ера динозаврів почалася в період тріаса, 251-200 млн років назад. Клімат на Землі в період тріаса був теплим і сухим. Велика частина суші була піщаною або кам'янистою, на ній панували рослини. Саме у такий світ прийшли перші динозаври. Можливо, вони еволюціонували з невеликих рептилій, таких як еупаркерія.


Юрський період динозаврів
У юрський період, у міру того як континенти переміщалися і міняли положення, мінявся і клімат на планеті: він ставав більш теплим і вологим.

Різноманітність рослинного і тваринного світу на Землі росла, деякі види динозаврів завдяки великій кількості їжі були неймовірних розмірів.

У юрський період в Північній Америці з'явилася нова група динозаврів м'ясоїдних. Вони дістали назву рапторів, наприклад п'ятиметровий ютараптор.

Крейдяний період динозаврів
У крейдяний період велику частину Північної Америки і Європи покривали неглибокі моря.

Дно цих морів формували відкладення крейдяних порід, через що крейдяний період і дістав свою назву. В цей час клімат на планеті сильно змінився, став холоднішим і сухішим. Сталі помітні сезонні зміни.

У крейдяний період на Землі мешкала безліч великих видів динозаврів м'ясоїдних. Одним з найдивовижніших був спинозавр. На його спині височів великий шкірний гребінь.

Банер сайту

Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проекти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проектів і міні-проектів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.

Банер нашого сайту
Код банера:
<a href="https://obuchonok.com.ua/" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і творчі проекти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика