Оголошення

Геді Ламар

Дослідницька робота

Геді Ламар

Геді Ламар народилася у столиці Австрії з ім'ям Гедвіга Єва Марія Кіслер 9 листопада 1914 (померла 19 січня 2000). Її батько був банкіром з єврейської сім'ї зі Львова, мати — з Будапешта. Відвідувала театральну школу та рано почала зніматися у кіно.

Популярна в 1930-1940-і роки австрійська, а потім американська актриса кіно, а також винахідниця.

Чоловік Геді працював над торпедами, якими можна було би керувати за допомогою радіозв’язку. Однак проблемою було те, що сигнал легко перехоплювався ворогом. Австрійські вчені так і не змогли вирішити цю проблему. Зате це змогла зробити Ламар.

Геді ЛамарРазом з другом Джорджем Антейлом (композитором-авангардистом) вона розпочала роботу. Результатом стала технологія "стрибаючих частот" - зміна каналів передачі сигналу, що гарантувало би безпечну передачу інформації.

Простішими словами, частина сигналу передавалась на одній частоті, наступна частина – на іншій. Для свого винаходу Ламар і Антейл використали деталі від механічного піаніно. Перфоровані рулони в передавачі та в торпеді були однаковими, що дозволяло синхронізувати передачу сигналу, але ускладнювало його перехоплення.

У серпні 1942 року Геді Ламар і композитор Джордж Антейл отримали патент «Секретна система зв'язку», який описує методи розширення спектра зв'язку та стрибкоподібного перестроювання частоти, які необхідні для бездротового зв'язку від до комп’ютерної ери і до наших днів.

Проте американський флот відкинув проект із-за складності в реалізації. Але через півстоліття цей патент став основою для зв'язку з розширеним спектром: від мобільних телефонів до улюбленого Wi-Fi, від навігаторів до Bluetooth. Не дивно, що винахід Геді сьогодні вважається однією з найважливіших розробок 20 століття.

Основний підсумок її роботи - розробила принципи шифрування інформації для постійних незакритих каналів зв’язку. 

Перейти до розділу: Катерина Ющенко

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика