Оголошення

Катерина Ющенко

Дослідницька робота

Катерина Ющенко

Ющенко Катерина Логвинівна народилася 8 грудня 1919 року - через сторіччя після леді Лавлейс. В її житті є моменти, що нагадують долю великої англійки. В юності вона теж була позбавлена ​​близькості батька, але не тому, що він залишив сім'ю, а через те, що його в 1937 році заарештували і засудили на 10 років позбавлення волі. Була заарештована і мати, яка намагалася довести його невинність.

Як і леді Лавлейс, доля подарувала їй можливість написати перші програми для першої (на цей раз на континенті Європи) електронно-обчислювальної машини, створеної близько ста років після проекту Беббіджа в НАН України під керівництвом іншого генія - Сергія Олексійовича Лебедєва. Вони дуже схожі на ті, що колись склала леді Лавлейс.

Нарешті, обидві жінки чудові тим, що однаково присвятили життя одній улюбленій справі, - цифровим обчислювальним машинам і їх програмного забезпечення.

Катерина ЮщенкоКатерина Логвинівна стала член-кореспондентом НАН України, заслуженим діячем науки, лауреатом премії Ради міністрів СРСР, була двічі удостоєна Державної премії України, премії імені В. М. Глушкова, нагороджена орденом княгині Ольги.

За сорок років роботи в інституті нею створена широко відома в Україні, за кордоном наукова школа теоретичного програмування. На постановку проблеми теоретичного програмування істотно вплинули роботи члена кореспондента АН СРСР А. А. Ляпунова, який запропонував операторний метод програмування.

Головним результатом цих робіт стало створення в 1955 р. B. С. Королюком і Е. Л. Ющенко адресного програмування, на мовній основі втілив два загальних принципи роботи комп'ютера - адресності та програмного керування.

Саме створення Адресної мови (1955) - перше фундаментальне досягнення наукової школи теоретичного програмування. Випередивши створення перших мов програмування Фортран (1958), Кобол (1959) і Алгол (1960), адресна мова передбачала появу не тільки мов програмування з апаратом непрямої адресації, а й асемблерів.

Підручники з адресної мови видані в п'яти країнах російською, словацькою, угорською, німецькою та французькою мовами. Адресна мова реалізована на всіх вітчизняних комп'ютерах першого покоління ДНІПРО, КИЇВ, М20, УРАЛ, МІНСЬК. Крім того, механізм непрямої адресації був апаратно реалізований в комп'ютері КИЇВ і це - один з перших прикладів впливу теоретичного програмування на проектування архітектури та елементної бази комп'ютерів.

Основний підсумок її роботи - автор першої у світі мови програмування високого рівня «Адресної мови програмування», створила школу теоретичного програмування.

Перейти до розділ: Джин Бартік

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика