Оголошення

Джин Бартік

Дослідницька робота

Джин Бартік

Джин Бартік народилася 27 грудня 1924 року, в окрузі Джентрі, штат Міссурі. Вона вчилася в педагогічному училищі, де в якості профілюючої дисципліни вибрала математику та закінчила його в 1945-му.

В цей же рік армії США була потрібна група фахівців-математиків для військових потреб. Науковий керівник Джин прочитав оголошення про набір в армійський проект в Філадельфії і запропонував розглянути її кандидатуру.

Джин отримала направлення в Пенсільванський університет. Там вона перетворилася в «людину-комп'ютер», якій вручну доводилося вести розрахунки балістичної траєкторії руху снаряда.
Коли запрацював перший електронний числовий інтегратор і обчислювач, ЕНІАК, що застосовувався для тих же розрахунків, що вела Джин, жінку-математика вибрали одним з перших «клерків» ЕНІАК.

Джин БартікВона і ще п'ять перших програмісток стали надзвичайно вправні в поводженні з електронним цифровим комп'ютером, але ж ніхто навіть не надав їм ніякої інструкції по роботі з ЕНІАК. Спочатку команду не підпускали до засекреченої машині, і доводилося вчитися програмувати ЕНІАК виключно за допомогою схематичних уявлень.

Про те, як пройшла перша публічна демонстрація ЕНІАК, Бартік говорить наступне: «День, коли був представлений ЕНІАК, став одним з найбільш захоплюючих днів в моєму житті.

Демонстрація була казковою. ЕНІАК обчислював траєкторії швидше, ніж куля закінчувала свій політ. Ми передавали копії розрахунків, як тільки вони були готові. ЕНІАК виявився в 100 разів швидше будь-якої машини, що існувала в той час. З його миготливими лампочками, він також був вражаючою машиною, яка вміє показувати графічно, наскільки швидко насправді проводяться обчислення».

Пізніше Джин стала частиною групи, метою якої стало перетворення ЕНІАК в обчислювальну машину з запам’ятовуючою програмою. По закінченню Другої світової війни Бартік перейшла на роботу до інженерів ЕНІАК, Джона Еккерта і Джона Мокли, допомогла їм у розвитку комп'ютерів BINAC і UNIVAC I.

Основний підсумок її роботи – перша жінка-програміст ЕНІАК.

Перейти до розділу: Френсіс Елізабет Аллен

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика