Оголошення

Френсіс Аллен - програмістка з оптимізації компіляторів

Френсіс Елізабет Аллен

Френсіс Елізабет Аллен є першою програмісткою в області оптимізації компіляторів, народилася 4 серпня 1932 року в Клінтоні, Нью-Йорк, США - американська вчена в області теорії обчислювальних систем. Перша жінка, нагороджена премією Тюрінга - Френсіс Аллен.

Її новаторський вклад в теорію і практику оптимізації комп'ютерних програм послужив основою для сучасних оптимізуючих компіляторів і автоматичного розпаралелювання програм. У ті роки, коли Френсіс прийшла працювати в IBM, основна увага організації була направлена на вивчення Фортрана (FORTRAN) - нової мови програмування. Тоді Аллен і почала займатися оптимізуючими компіляторами.

Більшість вчених скептично ставилися до ідей Френсіс і до можливості швидкого перетворення коду на мові програмування в машинний код. Френсіс доводилося виконувати роль викладача, багаторазово і терпляче пояснюючи, що до чого.

У 1959 році Аллен закінчила роботу над проектом Stretch. Автор кількох наукових праць: «Оптимізація програм», 1966 рік; «Аналіз керуючої логіки», 1970 рік; «Основи оптимізації програм», 1970 рік; «Перелік оптимізують перетворень», 1971 рік. У період 1973-1976 рр. Френсіс написала ще кілька робіт, присвячених між процедурному аналізу потоків та аналізу, що використовується в оптимізуючих компіляторах.

У 1976 році з Cocke описує одну з двох основних стратегій аналізу, що використовуються в оптимізації компіляторів сьогодні. Аллен розробила і впровадила свої методи як частину компіляторів для IBM STRETCH-HARVEST і експериментальної розширеної обчислювальної системи. Ця робота встановила доцільність і структуру сучасних машинномовних незалежних оптимізаторів.

Френсіс Елізабет Аллен - перша програмістка з оптимізації компіляторів

Вона продовжила роботу над проектом PTRAN з автоматичного паралельного виконання програм FORTRAN. Її команда PTRAN розробила нові схеми виявлення паралелізму і створила концепцію графу залежності від програми, основного методу структурування, використовуваного більшістю паралельних компіляторів.

Аллен стала першою співробітницею IBM у 1989 році. Вона вийшла з IBM у 2002 році, але залишається пов'язаною з корпорацією, як співробітниця Emeriti. У 2007 році IBM Ph.D. На її честь була створена стипендія.

Робота Фран Ален мала величезний вплив на дослідження і практику компіляторів. Вона створила багато абстракцій, алгоритмів і реалізацій, які заклали основу для автоматичної технології оптимізації програм. Робота Аллен 1966 року «Оптимізація програм» заклала концептуальну основу для системного аналізу та трансформації комп'ютерних програм. У цій роботі запропоновано використання теоретико-графових структур для кодування програмного змісту, автоматичного та ефективного виведення взаємозв'язків та визначення можливостей оптимізації.

Має ряд престижних нагород: IBM Fellow (почесний співробітник IBM), 1989 рік; включення в зал слави організації Women In Technology International, 1997 рік; премія Ади Лавлейс 2002 рік; Премія Тюрінга «за новаторський внесок в теорію і практику оптимізації комп'ютерних програм, що послужив основою для сучасних оптимізуючих компіляторів і автоматичного розпаралелювання програм» 2006 рік.

У 2009 році вона була нагороджена почесною докторкою наук від Університету Макгілла за «новаторський внесок у теорію і практику оптимізації методів компілятора, які заклали основу для сучасних оптимізувальних компіляторів і автоматичного паралельного виконання».

Сьогодні Френсіс продовжує науково-дослідну діяльність в якості консультанта IBM і читає лекції для жінок, які збираються присвятити життя комп'ютерним технологіям.

Основний підсумок її роботи – перша в області оптимізації компіляторів.

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика