Оголошення

Проєкт "Прянощі нашого краю - Вінниччини"

| nikolay
Прянощі, спеції та приправи Вінниччини
Тематика:
Автор роботи:
Лотоцька Анастасія Назарівна
Керівник проєкту:
Ніколайчук Анна Олександрівна
Клас:
7

Начальний дослідницький проєкт з біології на тему "Прянощі нашого краю", виконаний ученицею 7 класу з біології, містить інформацію про історію виникнення окремих спецій, іх корисні властивості. В міні-проєкті розкриваються секрети приготування страв з прянощами Вінницької області України, містяться ілюстрації до кожного виду спецій.

Докладніше про проєкт:

У результаті дослідницької роботи з біологіі на тему "Прянощі нашого краю" учениця 7 классу зібрала суттєву інформацію про корисні властивості прянощів Вінницької області. Наприклад, деякі з них мають збадьорюючий, заспокійливий або тонізуючий ефект. Дослідницька робота містить інформацію про такі прянощі Вінниччини, як часник, цибуля ріпчаста та хрін, звістно кріп пахучий, петрушку та селеру.

Проведена у 7 (6) класі робота над творчим дослідницьким міні-проєктом про прянощі нашого краю - розповідає про спеції і прянощі Вінницької області: фенхель, гірчицю білу та кмин (тмин), про запашний коріандр, кропиву та грицики. Ученицею знайдено матеріал про прянощі, такі як любисток, майоран і мелісу, м'яту перцеву і полин звичайний.

Зміст

Вступ
Основна частина
1. Часник, Цибуля ріпчаста, Хрін
2. Кріп пахучий, Петрушка, Селера.
3. Фенхель, Гірчиця біла, Кмин (тмин) .
4. Коріандр (коляндра, кишнець), Кропива, Грицики.
5. Любисток, Майоран, Меліса.
6. М'ята перцева, Полин звичайний.

Вступ

Вiнниччина - це один з найважливiших сiльськогосподарських регiонiв України, вона займає перше мiсце в країнi по вирощуванню зернових культур, цукрових бурякiв та овочiв, цей край також багатий фруктами та виноградом.

Спеції та прянощі Вінниччини

Це без сумнiву i складає основу формування кухнi цього регiону, але крiм природних умов на неї великий вплив зробила iсторична доля народу, що тут проживає, це в основному українцi, росiяни, поляки та молдовани.

Також наш край був i пiд татарами, i пiд литовцями, пiд поляками i навiть пiд турками, це разом i заклало загальну культуру народу i кулiнарне мистецтво Вiнничини взагалi. Тому для покращення смаку та зміцнення здоров’я у стравах нашого краю використовуються прянощі вирощені в наших кліматичних умовах, а також завезені з різних куточків світу…

Вивчаючи флору рідного краю, збираючи пряні трави або вирощуючи їх дома на грядках, ви зможете розширити та збагатити смакову палітру звичайних страв. А також, смакуючи улюбленим борщем або запашним шматочком м’яса з ароматними прянощами, ще й покращити власне здоров’я та зміцнити імунітет.

Перейти до розділу: 1. Часник, Цибуля, Хрін

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика