Оголошення

Обгрунтування актуальності дослідження

При обгрунтуванні актуальності дослідження в розділі Вступ дослідницької роботи необхідно вирішити, чому саме цю проблему треба зараз вивчати.

Актуальність дослідження - це міра його важливості на даний момент і в цій ситуації для вирішення певної проблеми, завдання або питання.

Актуальність проблеми дослідження - це затребуваність вивчення і вирішення цієї проблеми в суспільстві.

Обгрунтування актуальності дослідження - це пояснення необхідності вивчення цієї теми і проведення дослідження в процесі загального пізнання.

Обгрунтування актуальності теми дослідження є основною вимогою до будь-якої дослідницької роботи.

Актуальність теми дослідження обумовлена наступними чинниками:

  • заповнення яких-небудь пробілів в науці;
  • подальший розвиток проблеми в сучасних умовах;
  • власна точка зору в питанні, по якому немає єдиної думки;
  • узагальнення накопиченого досвіду;
  • підсумовування і просування знань з основного питання;
  • постановка нових проблем з метою привертання уваги громадськості.

Актуальність дослідницької роботи може полягати в необхідності отримання нових даних, перевірки зовсім нових методів і тому подібне.
Часто в дослідницькому проекті разом із словом "актуальність" використовують слово "новизна" дослідження.

Приклади обгрунтування актуальності теми дослідження:

1. Актуальність: тема актуальна у зв'язку з високим падінням народжуваності на селі. Раніше у нашому селищі був звичай мати багато дітей, відсутність дітей вважалася найбільшим нещастям і розглядалася як покарання.

2. Дуже важко, навіть на мить уявити, що тепер на пустинному передгір'ї правого берега річки кипіло і вирувало колись життя тисяч людей. Життя, повне небезпек, зрадливості долі, життя землепроходців, воїнів, дипломатів, торговців, учителів і робітників. Це місто зіграло в історичній долі області прогресивну роль. Багато що довелося випробувати і бачити нашому місту, воно знало славу зльоту і гіркоту падіння. Тому дослідження історії мого міста, його славної сторінки в історії - найбільш актуальна тема для вивчення культурної спадщини і краєзнавства нашої області.

3. СМС-ки вигадали на початку 90-х років фахівці однієї англійської компанії. У Англії СМС настільки популярні, що для них з'явилося навіть окреме слово: "texting" і дієслово: "to text". Популярність призводить до великих заробітків. І за уявною дешевизною СМСок стоять грандіозні доходи тих, хто ці послуги пропонує. СМС - індустрія росте і росте. СМС можна посилати по телефону, через мережу, через КПК. Чи варто дивуватися, що кількість СМС - залежних людей стає все більше. А деякі навіть йдуть на рекорди. Тому вивчення даної теми актуально.

4. Це крик душі дівчинки - вихованки дитячого будинку. Кожна дитина, яка залишилася без піклування батьків, той, що опинився у важкій життєвій ситуації, як би тепло і затишно не було в дитячому будинку, мріє про люблячу, дбайливу родину, про майбутнє і вірить, що його мрія здійсниться. У нашій області мешкає 5165 дітей-сиріт і дітей, що залишилися без піклування батьків. Нині в освітніх і соціальних установах виховується 1095 дітей-сиріт і дітей, які залишились без піклування батьків, влаштовані в заміщаючі сім'ї 3261 дитина.
На сьогодні однією з пріоритетних форм допомоги дітям-сирітам є облаштування їх в прийомні сім'ї. У ситуації, що склалася, разом з поняттям сирота, з'являється і зміцнюється поняття соціальної сироти. Соціальний сирота - це дитина, яка має біологічних батьків, але вони з якихось причин не займаються вихованням дитини і не піклуються про неї. Діти-сироти, діти, що залишилися, без піклування батьків і ті, що не отримали позитивного досвіду сімейного життя не можуть створити здорову повноцінну сім'ю. Вони часто повторюють долю своїх батьків, втрачаючи батьківські права, тим самим розширюючи поле соціального сирітства.
Проблема сирітства сьогодні - це найбільш актуальна з проблем сучасної дійсності нашої країни.

5. Актуальність моєї дослідницької роботи полягає у тому, що в усіх дітей виникає проблема, коли потрібно вивчити великий об'єм інформації. А грати усім дітям подобається, тому я вирішила перетворити нудне в цікаве і захоплююче.

6. За статистичними даними відбувається різке погіршення здоров'я дітей. 30-35 дітей, які вступають до школи, вже мають хронічні захворювання. За роки навчання в школі в 5 разів зростає число дітей з порушеннями опорно-рухового апарату. Існує багато чинників, що впливають на такі порушення здоров'я. Вважається, що учень початкових класів не повинен піднімати тяжкість більше 1/10 своєї власної ваги.
Вивчаючи тему "Маса тіла" я виконувала практичну роботу: вимірювала масу різних тіл, і дуже зацікавилася, чому маса така різна. Учитель запропонував мені досліджувати це питання, перевірити, чи відповідають рюкзаки, які носять наші однокласники цим вимогам.
Оскільки здоров'я дитини завжди має велике значення і цінність для батьків і суспільства в цілому моя дослідницька робота актуальна.

7. Я вважаю, що досліджень, присвячених вивченню диалектизмів як стилістичного засобу, недостатньо. Спеціальних досліджень, присвячених вивченню диалектизмів в творчості В.П. Астаф'ева немає. Тому вважаю свій дослідницький проект актуальним.

8. У зеленій зоні селища з кожним роком збільшується число уражених комахами та їх личинками дерев. Є необхідність у збереженні, відновленні і розширенні зеленого масиву. Оскільки руді лісові мурашки є "санітарами" лісу і можуть допомогти його збереженню проведення мого дослідження актуально.

Якщо Ви бажаєте розмістити посилання на сторінку "Обгрунтування актуальності дослідження", скопіюйте і встановіть у себе на сайті, у блозі або форумі відповідний код:

Код посилання на сайт, блог:
<a href="http://obuchonok.com.ua/aktualnist" target="_blank">Обгрунтування актуальності дослідження</a>

Код посилання на форум:
[URL=http://obuchonok.com.ua/aktualnist]Обгрунтування актуальності дослідження[/URL]

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика